^cofnij
Contact Information
Telephone: 768773396
e-mail:ugzagrodno@zagrodno.eu

Urząd Gminy Zagrodno

zaprasza

 • 1 Gmina Zagrodno

  Obszar gminy leży u zbiegu dwóch krain geograficznych – urozmaiconego krajobrazowo Pogórza Kaczawskiego i przeważnie płaskiej Wysoczyzny Chojnowskiej. Pod względem geologicznym przebiega tędy uskok tektoniczny, zwany uskokiem brzeżnym sudeckim. We czesnym średniowieczu rozciągały się tu siedziby Bobrzan i Trzebowian, a około 990 r. omawiany teren znalazł się w granicach państwa polskiego, przyłączony przez Mieszka I wraz z całym Śląskiem. Od XIII w. był częścią Księstwa Legnickiego. W pobliżu Modlikowic zachowały się ślady wczesnośredniowiecznego grodu
  Read Me...
 • 2 Urząd Gminy

  Urząd Gminy Zagrodno Czynny jest: Poniedziałek - Piątek- 7.30 - 15.30
  Read Me...
 • 3 Zamek Grodziec.

  Wśród niewielkich wzniesień Pogórza Kaczawskiego w odległości około 13 km na północny-zachód od Złotoryi zwraca powszechną uwagę potężny bazaltowy (389 m) stożek o zalesionych stokach zwieńczony ruinami zamku – Grodziec. Był to pierwotny gród plemienia Bobrzan przekształcony najprawdopodobniej przez Bolesława Krzywoustego w kasztelanię wzmiankowaną po raz pierwszy w 1155 r. w bulli papieża Hadriana IV. Na miejscu tym w nieustalonym okresie wzniesiono zamek, który w 1320 r. przeszedł w ręce rycerskiego rodu Bożywojów. Od nich to, w 1473 r. kupił zamek książę legnicki Fryderyk I, równocześnie rozpoczynając pierwszą rozbudowę, na wzór zamku legnickiego, przerwaną śmiercią księcia w 1488 r.
  Read Me...
 • 4 Wiatraki

  Ferma wiatrowa Zagrodno
  Read Me...
 • 5 Gmina

  Obszar gminy leży u zbiegu dwóch krain geograficznych – urozmaiconego krajobrazowo Pogórza Kaczawskiego i przeważnie płaskiej Wysoczyzny Chojnowskiej. Pod względem geologicznym przebiega tędy uskok tektoniczny, zwany uskokiem brzeżnym sudeckim.
  Read Me...

Bez tytułu

   Szanowni Państwo, zapraszam do udziału w corocznym kiermaszu organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu podczas Dni Przyrodników 20 maja 2017 (sobota), który odbędzie się w Pawłowicach.
 
 
   Do Państwa dyspozycji oddajemy powierzchnię wystawienniczą i możliwość prezentacji produktów regionalnych. W tym roku dostępne są stoiska 4 i 6 m2 (zagospodarowanie we własnym zakresie) oraz domki o powierzchni 6m2.
   Jako załącznik przesyłam Kartę uczestnictwa. Na zgłoszenia czekamy do 5 maja 2017 roku. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą.

 pozdrawiam

Szanowni Państwo,
w imieniu organizatorów : Stowarzyszenia Kulturalnego “Krajobrazy”,  starosty  powiatu jaworskiego Stanisława  Laskowskiego,burmistrza  miasta Jawora Emiliana Bery ,  wraz ze współorganizatorem Gali Kresowej  Jaworskim  Ośrodkiem Kultury, zapraszam na organizowaną Jaworską Galę Kresową  w dniu 15 X br. ( sobota) o godz. 18.00   w Teatrze Miejskim.( W  załączenia zaproszenia)

W koncercie wystąpią:

Ida Tamara Zagórska- sopranistka,  Barbara Twardosz – Droździńska –piosenkarka, soliściWarszawskiej Opery Kameralnej: Ewa Mikulska – kontralt, Krzysztof Machowski– tenor, AndrzejMikulski – fortepian- będą śpiewać piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Stanisław  Górka- aktor z recitalem lwowskim . Zespół „Ostatnie Takie Trio”, Duet Bandurzystek„Bliźniaczki „ z Równego.  Zespół Pieśni i Tańca „Kresy”,  Tomasz Kuba Kozłowski –autor  -prezentacje „Świat Kresów” -Dom Spotkań z Historią w Warszawie.

Pozdrawiam serdecznie

Maria Ugniewska

Szanowni Państwo, 

Z przyjemnością informujemy, że wspólnie ze Stowarzyszeniem Kaczawskim zaczynamy realizację nowego, partnerskiego projektu "Młodzież odkrywa potencjał i tajemnice regionu - budujemy Centrum Aktywności Społecznej WULKAN" 

Zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat, mieszkającą i/lub uczącą się w Złotoryi! 

Aby wziąć udział wystarczy wypełnić prosty formularz: >> KLIKNIJ TUTAJ >> http://tinyurl.com/centrumwulkan 

ZAPRASZAMY !! od września 2016 do czerwca 2017 będzie się działo: - wspólnie stworzymy Centrum Aktywności Społecznej WULKAN (zaplanujemy wystrój i będziemy malować, urządzać, remontować) - wyjedziemy na dwudniową wyprawę integracyjną pt "Poznaj Moc Ziemi" do Dobkowa (Sudecka Zagroda Edukacyjna) 3 terminy do wyboru: 7-8 października, 21-22 października, 4-5 listopada

- będziemy odkrywać tajemnice Złotoryi i Krainy Wygasłych Wulkanów na warsztatach z ekspertami i pasjonatami

- zorganizujemy cykl działań, które sami wymyślicie (np. wspinaczka skałkowa?)

- będziecie mogli wziąć udział w konkursie i wygrać do 1000zł na realizację własnego mini-projektu (5 projektów po 1000zł)

- a w czerwcu czeka nas meeeeega uroczyste podsumowanie projektu!

Chcesz dołączyć? Wypełnij poniższy formularz! Czekamy na Ciebie! >> KLIKNIJ TUTAJ >> http://tinyurl.com/centrumwulkan
ps. nie będzie żadnych opłat od uczestników :))

STOWARZYSZENIE NASZE RIO
ul.Hoża 4, 59-500 Złotoryja
NIP 694 168 19 69 Regon 022027312

BZWBK 35 1090 2095 0000 0001 2078 4387
KRS 0000435801

COPYRIGT Urząd Gminy Zagrodno FREE JOOMLA TEMPLATES