^cofnij
Contact Information
Telephone: 768773396
e-mail:ugzagrodno@zagrodno.eu

Urząd Gminy Zagrodno

zaprasza

 • 1 Gmina Zagrodno

  Obszar gminy leży u zbiegu dwóch krain geograficznych – urozmaiconego krajobrazowo Pogórza Kaczawskiego i przeważnie płaskiej Wysoczyzny Chojnowskiej. Pod względem geologicznym przebiega tędy uskok tektoniczny, zwany uskokiem brzeżnym sudeckim. We czesnym średniowieczu rozciągały się tu siedziby Bobrzan i Trzebowian, a około 990 r. omawiany teren znalazł się w granicach państwa polskiego, przyłączony przez Mieszka I wraz z całym Śląskiem. Od XIII w. był częścią Księstwa Legnickiego. W pobliżu Modlikowic zachowały się ślady wczesnośredniowiecznego grodu
  Read Me...
 • 2 Urząd Gminy

  Urząd Gminy Zagrodno Czynny jest: Poniedziałek - Piątek- 7.30 - 15.30
  Read Me...
 • 3 Zamek Grodziec.

  Wśród niewielkich wzniesień Pogórza Kaczawskiego w odległości około 13 km na północny-zachód od Złotoryi zwraca powszechną uwagę potężny bazaltowy (389 m) stożek o zalesionych stokach zwieńczony ruinami zamku – Grodziec. Był to pierwotny gród plemienia Bobrzan przekształcony najprawdopodobniej przez Bolesława Krzywoustego w kasztelanię wzmiankowaną po raz pierwszy w 1155 r. w bulli papieża Hadriana IV. Na miejscu tym w nieustalonym okresie wzniesiono zamek, który w 1320 r. przeszedł w ręce rycerskiego rodu Bożywojów. Od nich to, w 1473 r. kupił zamek książę legnicki Fryderyk I, równocześnie rozpoczynając pierwszą rozbudowę, na wzór zamku legnickiego, przerwaną śmiercią księcia w 1488 r.
  Read Me...
 • 4 Wiatraki

  Ferma wiatrowa Zagrodno
  Read Me...
 • 5 Gmina

  Obszar gminy leży u zbiegu dwóch krain geograficznych – urozmaiconego krajobrazowo Pogórza Kaczawskiego i przeważnie płaskiej Wysoczyzny Chojnowskiej. Pod względem geologicznym przebiega tędy uskok tektoniczny, zwany uskokiem brzeżnym sudeckim.
  Read Me...
Szanowni Państwo,
w imieniu organizatorów : Stowarzyszenia Kulturalnego “Krajobrazy”,  starosty  powiatu jaworskiego Stanisława  Laskowskiego,burmistrza  miasta Jawora Emiliana Bery ,  wraz ze współorganizatorem Gali Kresowej  Jaworskim  Ośrodkiem Kultury, zapraszam na organizowaną Jaworską Galę Kresową  w dniu 15 X br. ( sobota) o godz. 18.00   w Teatrze Miejskim.( W  załączenia zaproszenia)

W koncercie wystąpią:

Ida Tamara Zagórska- sopranistka,  Barbara Twardosz – Droździńska –piosenkarka, soliściWarszawskiej Opery Kameralnej: Ewa Mikulska – kontralt, Krzysztof Machowski– tenor, AndrzejMikulski – fortepian- będą śpiewać piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Stanisław  Górka- aktor z recitalem lwowskim . Zespół „Ostatnie Takie Trio”, Duet Bandurzystek„Bliźniaczki „ z Równego.  Zespół Pieśni i Tańca „Kresy”,  Tomasz Kuba Kozłowski –autor  -prezentacje „Świat Kresów” -Dom Spotkań z Historią w Warszawie.

Pozdrawiam serdecznie

Maria Ugniewska

Szanowni Państwo, 

Z przyjemnością informujemy, że wspólnie ze Stowarzyszeniem Kaczawskim zaczynamy realizację nowego, partnerskiego projektu "Młodzież odkrywa potencjał i tajemnice regionu - budujemy Centrum Aktywności Społecznej WULKAN" 

Zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat, mieszkającą i/lub uczącą się w Złotoryi! 

Aby wziąć udział wystarczy wypełnić prosty formularz: >> KLIKNIJ TUTAJ >> http://tinyurl.com/centrumwulkan 

ZAPRASZAMY !! od września 2016 do czerwca 2017 będzie się działo: - wspólnie stworzymy Centrum Aktywności Społecznej WULKAN (zaplanujemy wystrój i będziemy malować, urządzać, remontować) - wyjedziemy na dwudniową wyprawę integracyjną pt "Poznaj Moc Ziemi" do Dobkowa (Sudecka Zagroda Edukacyjna) 3 terminy do wyboru: 7-8 października, 21-22 października, 4-5 listopada

- będziemy odkrywać tajemnice Złotoryi i Krainy Wygasłych Wulkanów na warsztatach z ekspertami i pasjonatami

- zorganizujemy cykl działań, które sami wymyślicie (np. wspinaczka skałkowa?)

- będziecie mogli wziąć udział w konkursie i wygrać do 1000zł na realizację własnego mini-projektu (5 projektów po 1000zł)

- a w czerwcu czeka nas meeeeega uroczyste podsumowanie projektu!

Chcesz dołączyć? Wypełnij poniższy formularz! Czekamy na Ciebie! >> KLIKNIJ TUTAJ >> http://tinyurl.com/centrumwulkan
ps. nie będzie żadnych opłat od uczestników :))

STOWARZYSZENIE NASZE RIO
ul.Hoża 4, 59-500 Złotoryja
NIP 694 168 19 69 Regon 022027312

BZWBK 35 1090 2095 0000 0001 2078 4387
KRS 0000435801

Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla Partnerstwa Kaczawskiego na lata 2016-2023

 

     Zarząd Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” z siedzibą w Mściwojowie w maju br. odebrałpromesę na kwotę 12 450 000 zł na realizację działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy Leader” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.Kwota ta w większości – 10 mln zł - przeznaczona będzie dla potencjalnych beneficjentów na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023, natomiast 200 tys. zł przeznaczone jest na realizację 2 projektów współpracy oraz ponad 2 mln zł na koszty bieżące biura i działania aktywizujące społeczność lokalną na terenie 14 gmin Partnerstwa Kaczawskiego. Lokalna Grupa Działania będzie więc ogłaszała nabory wniosków na działania, które przyczynią się do realizacji tej strategii. Poprzez konkursy, granty i operacje własne Stowarzyszenie będzie wspierać operacje realizujące zapisane w Strategii cele, przedsięwzięcia i wskaźniki.

Czytaj więcej: Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność  dla Partnerstwa Kaczawskiego na lata...

Zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe oraz rzeczowe (materiały budowlane, itp.) dla rodzin poszkodowanych w pożarze budynku w Nowej Ziemi, gm. Złotoryja.
Pożar, który wybuchł w nocy z 19/20 września br. strawił doszczętnie mieszkania
i dorobek życia mieszkańców. Rodziny ewakuowane z 22 lokali obecnie ulokowane są w większości u swoich rodzin, ponieważ gmina aktualnie nie dysponuje taką liczbą wolnych lokali zastępczych. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe. Rozmiar nieszczęścia oraz wielkość środków finansowych koniecznych do zabezpieczenia lokali mieszkalnych i niezbędnego wyposażenia pogorzelcom jest ogromna.

Dlatego gorąco apelujemy do wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem.

Wsparcia w formie rzeczowej można udzielać po uprzednim skontaktowaniu się
z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Złotoryi z siedzibą przy Al. Miłej 4, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 tel. 76 8783021 lub 798155004 (w innych godzinach), do którego można dostarczyć rzeczy, które mają być przekazane poszkodowanym.

Pomoc pieniężną można kierować na specjalnie otwarte w tym celu konto bankowe w PBS Złotoryja z dopiskiem: darowizna na likwidację skutków pożaru
37 8658 0009 0000 3593 2000 0330

którego właścicielem jest Gmina Złotoryja, Aleja Miła 4, 59-500 Złotoryja.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy !!!

 
Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie"
59-407 Mściwojów 54
tel. 768728718, 609 538 810

www.lgd.partnerstwokaczawskie.pl

COPYRIGT Urząd Gminy Zagrodno FREE JOOMLA TEMPLATES